Sold
Dragon RiseFLOOR 4FLAT B
Registration Number:25072300720012
|Transaction Date:08/07/2025
PRN:A1763195
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$3.28 M
Saleable Area
308sq.ft.
Buy $10,655 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $7,289 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 08/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toCauseway BayStation
3 Min(s)
Address/ Area
9-11 Pennington Street