Sold
Dragon RiseFLOOR 3FLAT B
Registration Number:05091402120354
|Transaction Date:06/09/2005
PRN:A1763189
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JimmyLam林劍鳴
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-046001)
PRICE
$1.43 M
Saleable Area
308sq.ft.
Buy $4,645 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $3,178 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 06/09/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toCauseway BayStation
3 Min(s)
Address/ Area
9-11 Pennington Street