Sold
Dragon Heart CourtFLOOR 23FLAT C
Registration Number:09154109
|Transaction Date:18/02/2004
PRN:A0631826
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AbbyLi李銥涵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-552057)
PRICE
$3.18 M
Saleable Area
761sq.ft.
Buy $4,179 /sq.ft.
Gross Area
898sq.ft.
Buy $3,541 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 18/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toTin HauStation
4 Min(s)
Address/ Area
11 Dragon Terrace