Sold
Dragon Glory MansionFLOOR 18FLAT B
Registration Number:09040800060013
|Transaction Date:03/04/2009
PRN:A4089520
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$838 K
Saleable Area
220sq.ft.
Buy $3,816 /sq.ft.
Gross Area
355sq.ft.
Buy $2,361 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 03/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
66 Fei Fung Street