Sold
Dragon Glory MansionFLOOR 22FLAT B
Registration Number:14101601250092
|Transaction Date:22/09/2014
PRN:B6568284
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$2.48 M
Saleable Area
220sq.ft.
Buy $11,294 /sq.ft.
Gross Area
355sq.ft.
Buy $6,986 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 22/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
66 Fei Fung Street