Sold
Dragon Glory MansionFLOOR 17FLAT B
Registration Number:11032802340010
|Transaction Date:15/03/2011
PRN:B8506470
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$1.38 M
Saleable Area
220sq.ft.
Buy $6,285 /sq.ft.
Gross Area
355sq.ft.
Buy $3,887 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 15/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
66 Fei Fung Street