Sold
Riva Diveria Boulevard House 17DIVERIA BOULEVARDHOUSE 17
Registration Number:14100800500303
|Transaction Date:19/09/2014
PRN:D2410542
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GraceShen申万容
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-357583)
PRICE
$26.7 M
Saleable Area
1,691sq.ft.
Buy $15,790 /sq.ft.
Gross Area
2,741sq.ft.
Buy $9,742 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 19/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road