Sold
Crescent HeightsFLOOR 2FLAT K
Registration Number:07164935
|Transaction Date:21/06/1997
PRN:B9104064
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
Sold

1/1
PRICE
$18.9 M
Saleable Area
1,230sq.ft.
Buy $15,362 /sq.ft.
Gross Area
1,534sq.ft.
Buy $12,321 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 21/06/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Tung Shan Terrace