Sold
Crescent HeightsFLOOR 2FLAT D
Registration Number:10031602980432
|Transaction Date:08/02/2010
PRN:A2877362
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$8.62 M
Saleable Area
851sq.ft.
Buy $10,129 /sq.ft.
Gross Area
1,078sq.ft.
Buy $8,000 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 08/02/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Tung Shan Terrace