Sold
Crescent HeightsFLOOR 1FLAT J
Registration Number:14063000440028
|Transaction Date:20/06/2014
PRN:B6418501
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KelvinYuen袁偉林
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-008085)
Sold

1/1
PRICE
$14.2 M
Saleable Area
1,076sq.ft.
Buy $13,192 /sq.ft.
Gross Area
1,352sq.ft.
Buy $10,503 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 20/06/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Tung Shan Terrace