Sold
Country Villa Block 1FLOOR 2FLAT B
Registration Number:21040900130037
|Transaction Date:22/03/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

3/7
PRICE
$34.8 M
Saleable Area
1,177sq.ft.
Buy $29,579 /sq.ft.
Gross Area
1,580sq.ft.
Buy $22,025 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 22/03/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
24
Walking toOcean ParkStation
6 Min(s)
Address/ Area
4 Shouson Hill Road