Sold
Cosmopolitan Estates Tai Moon Building (block G)FLOOR 11FLAT 5
Registration Number:24111100270123
|Transaction Date:25/10/2024
PRN:B4184293
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
326sq.ft.
Buy $9,505 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $7,470 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 25/10/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-05-1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
2,134
Walking toOlympicStation
6 Min(s)
Address/ Area
48 Wong Tai Street