Sold
Corona TowerFLOOR 25FLAT D
Registration Number:11081602230072
|Transaction Date:19/07/2011
PRN:A0230876
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$9.23 M
Saleable Area
670sq.ft.
Buy $13,786 /sq.ft.
Gross Area
798sq.ft.
Buy $11,566 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 19/07/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
221
Walking toSheung WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
93 Caine Road