Sold
Corona TowerFLOOR 15FLAT E
Registration Number:08406041
|Transaction Date:29/05/2001
PRN:A0231011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$2.03 M
Saleable Area
436sq.ft.
Buy $4,657 /sq.ft.
Gross Area
519sq.ft.
Buy $3,911 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 29/05/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
221
Walking toSheung WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
93 Caine Road