Sold
Corona TowerFLOOR 10FLAT H
Registration Number:09429693
|Transaction Date:15/12/2004
PRN:B8409392
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/3
PRICE
$3.85 M
Saleable Area
791sq.ft.
Buy $4,866 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $4,529 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 15/12/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
221
Walking toSheung WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
93 Caine Road