Sold
Corona TowerFLOOR 8FLAT E
Registration Number:18011602140011
|Transaction Date:08/01/2018
PRN:A0231157
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/3
PRICE
$7.5 M
Saleable Area
436sq.ft.
Buy $17,204 /sq.ft.
Gross Area
519sq.ft.
Buy $14,451 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 08/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
221
Walking toSheung WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
93 Caine Road