Sold
Corona TowerFLOOR 5FLAT A
Registration Number:09092500730018
|Transaction Date:04/09/2009
PRN:A0230128
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$6.75 M
Saleable Area
700sq.ft.
Buy $9,648 /sq.ft.
Gross Area
842sq.ft.
Buy $8,017 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 04/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
221
Walking toSheung WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
93 Caine Road