Sold
Coral Garden Block 1FLOOR 1FLAT D
Registration Number:01055880
|Transaction Date:09/08/2003
PRN:B1387765
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/2
PRICE
$480 K
Saleable Area
478sq.ft.
Buy $1,004 /sq.ft.
Gross Area
543sq.ft.
Buy $884 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 09/08/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
48
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Ping Hong Lane