Sold
Clovelly Court Block 1FLOOR 38FLAT C
Registration Number:24082301540045
|Transaction Date:08/08/2024
PRN:A1554083
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLee李祖傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-644557)
PRICE
$54.8 M
Saleable Area
1,916sq.ft.
Buy $28,601 /sq.ft.
Gross Area
2,276sq.ft.
Buy $24,077 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 08/08/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 May Road