Sold
Claymore LodgeFLOOR 19FLAT C
Registration Number:10011401410013
|Transaction Date:07/01/2010
PRN:A2927118
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
PRICE
$4.78 M
Saleable Area
449sq.ft.
Buy $10,649 /sq.ft.
Gross Area
648sq.ft.
Buy $7,377 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 07/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Village Road