Sold
Clarence CourtFLOOR 9FLAT A
Registration Number:07646822
|Transaction Date:19/12/1998
PRN:A0388815
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/1
PRICE
$1.59 M
Saleable Area
438sq.ft.
Buy $3,629 /sq.ft.
Gross Area
580sq.ft.
Buy $2,741 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 19/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
51
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
8-16 Clarence Terrace