Sold
Clarence CourtFLOOR 14FLAT A
Registration Number:21091701440022
|Transaction Date:25/08/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

9/12
PRICE
$7.38 M
Saleable Area
438sq.ft.
Buy $16,846 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 25/08/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
51
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
8-16 Clarence Terrace