Sold
Clarence CourtFLOOR 15FLAT C
Registration Number:06062001150023
|Transaction Date:06/06/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/1
PRICE
$1.64 M
Saleable Area
438sq.ft.
Buy $3,732 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $2,795 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 06/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
51
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
8-16 Clarence Terrace