Sold
Chuk Yuen North Estate Chung Yuen House (block 8)FLOOR 11FLAT 20
Registration Number:18031400670068
|Transaction Date:26/02/2018
PRN:B6938756
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$3.58 M
Saleable Area
489sq.ft.
Buy $7,326 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 26/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09-1989-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
6,736
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Wing Chuk Street