Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 6FLAT 30
Registration Number:12032801500084
|Transaction Date:15/03/2012
PRN:A6378322
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.62 M
Saleable Area
349sq.ft.
Buy $4,645 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 15/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road