Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 5FLAT 21
Registration Number:21042601090172
|Transaction Date:31/03/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$3.99 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $9,603 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 31/03/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road