Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 8FLAT 29
Registration Number:08031403110058
|Transaction Date:29/02/2008
PRN:B5543209
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunnyLaw羅慧新
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-034759)
PRICE
$950 K
Saleable Area
349sq.ft.
Buy $2,724 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 29/02/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road