Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 5FLAT 14
Registration Number:08945133
|Transaction Date:23/05/2003
PRN:A6376766
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunnyLaw羅慧新
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-034759)
PRICE
$680 K
Saleable Area
601sq.ft.
Buy $1,132 /sq.ft.
Gross Area
510sq.ft.
Buy $1,333 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 23/05/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road