Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 6FLAT 31
Registration Number:18112102050016
|Transaction Date:12/11/2018
PRN:A6378409
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VadaWong黃彥雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-511376)
PRICE
$2.98 M
Saleable Area
272sq.ft.
Buy $10,929 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 12/11/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road