Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 13FLAT 31
Registration Number:05121501820078
|Transaction Date:01/12/2005
PRN:B4175032
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VadaWong黃彥雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-511376)
PRICE
$738 K
Saleable Area
259sq.ft.
Buy $2,845 /sq.ft.
Gross Area
350sq.ft.
Buy $2,109 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 01/12/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road