Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 10FLAT 9
Registration Number:07592332
|Transaction Date:05/10/1998
PRN:C0576365
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Shmily SamLo羅茵茵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-377004)
PRICE
$750 K
Saleable Area
432sq.ft.
Buy $1,738 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $1,364 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 05/10/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road