Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 12FLAT 19
Registration Number:09010501400014
|Transaction Date:10/12/2008
PRN:A6377193
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunnyLaw羅慧新
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-034759)
PRICE
$1.29 M
Saleable Area
399sq.ft.
Buy $3,230 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $2,580 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 10/12/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road