Sold
Chung Ying BuildingFLOOR 14FLAT 10B
Registration Number:05082000260040
|Transaction Date:08/08/2005
PRN:A6376390
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SandySo蘇慰親
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-283318)
PRICE
$250 K
Saleable Area
170sq.ft.
Buy $1,470 /sq.ft.
Gross Area
300sq.ft.
Buy $833 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 08/08/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
490
Walking toOlympicStation
9 Min(s)
Address/ Area
163 Tai Kok Tsui Road