Sold
Chung Mei BuildingFLOOR 5FLAT 30
Registration Number:08042801330081
|Transaction Date:08/04/2008
PRN:A6375227
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChiliLi李志堅
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-584290)
PRICE
$1.35 M
Saleable Area
545sq.ft.
Buy $2,479 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 08/04/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
473
Walking toOlympicStation
8 Min(s)
Address/ Area
153 Tai Kok Tsui Road