Sold
Chung Mei BuildingFLOOR 2FLAT 30
Registration Number:07100900920073
|Transaction Date:28/09/2007
PRN:A6375199
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Shmily SamLo羅茵茵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-377004)
PRICE
$1.06 M
Saleable Area
545sq.ft.
Buy $1,943 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 28/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
473
Walking toOlympicStation
8 Min(s)
Address/ Area
153 Tai Kok Tsui Road