Sold
Chung Mei BuildingFLOOR 2FLAT 1
Registration Number:08265959
|Transaction Date:07/12/2000
PRN:A6373068
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$700 K
Saleable Area
520sq.ft.
Buy $1,346 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $1,556 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 07/12/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
473
Walking toOlympicStation
8 Min(s)
Address/ Area
153 Tai Kok Tsui Road