Sold
Chong Yip Centre Block CFLOOR 8FLAT H
Registration Number:23032000480199
|Transaction Date:10/03/2023
PRN:B8120108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$6.15 M
Saleable Area
417sq.ft.
Buy $14,764 /sq.ft.
Gross Area
513sq.ft.
Buy $11,988 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 10/03/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
633
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
423-425 Queen's Road West