Sold
Cheung Wah Estate Cheung Lai HouseFLOOR 16FLAT 7
Registration Number:17031001080041
|Transaction Date:15/02/2017
PRN:C1386839
Land Registry
TENANTS PURCHASE SCHEME

SasaLing凌白沙
ACCOUNT MANAGER(S-552024)
Sold

1/4
PRICE
$2.25 M
Saleable Area
277sq.ft.
Buy $8,133 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 15/02/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-02-1986-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
5,122
Walking toFanlingStation
15 Min(s)
Address/ Area
38 San Wan Road