Sold
East Asia Gardens Cheung Fat HouseFLOOR 8FLAT 1
Registration Number:08100200990195
|Transaction Date:23/09/2008
PRN:A8116414
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
Sold

1/1
PRICE
$1.71 M
Saleable Area
452sq.ft.
Buy $3,782 /sq.ft.
Gross Area
635sq.ft.
Buy $2,693 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 23/09/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
336
Walking toTai Wo HauStation
10 Min(s)
Address/ Area
2 Tsuen Wing Street