Sold
Cheuk Ming Mansion (building)FLOOR 4NO. 18
Registration Number:01541495
|Transaction Date:03/10/2003
PRN:B7127517
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
Sold

1/1
PRICE
$500 K
Saleable Area
426sq.ft.
Buy $1,173 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 03/10/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
191
Walking toTsuen WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
57-75 Tai Ho Road