Sold
Cheuk Ming Mansion (building)FLOOR 3NO. 6
Registration Number:25052600790054
|Transaction Date:02/05/2025
PRN:A8539858
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/1
PRICE
$2.7 M
Saleable Area
338sq.ft.
Buy $7,988 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 02/05/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
191
Walking toTsuen WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
57-75 Tai Ho Road