Sold
Cheong Shing Court Cheong Yun House (block D)FLOOR 8FLAT 1
Registration Number:17120501840108
|Transaction Date:02/11/2017
PRN:B2256069
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TonyWong王世通
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-513996)
Sold

1/4
PRICE
$4 M
Saleable Area
650sq.ft.
Buy $6,152 /sq.ft.
Gross Area
849sq.ft.
Buy $4,711 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 02/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,280
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
20 Wah Ming Road