Sold
Cheong Shing Court Cheong Yun House (block D)FLOOR 7FLAT 1
Registration Number:07033100670082
|Transaction Date:26/03/2007
PRN:B2256058
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

BenCheung張漢榮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556231)
Sold

1/4
PRICE
$890 K
Gross Area
849sq.ft.
Buy $1,048 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 26/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,280
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
20 Wah Ming Road