Sold
Cheong Shing Court Cheong Yun House (block D)FLOOR 31FLAT 4
Registration Number:15061900430042
|Transaction Date:29/05/2015
PRN:B2256670
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TonyWong王世通
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-513996)
Sold

1/4
PRICE
$3.49 M
Saleable Area
650sq.ft.
Buy $5,365 /sq.ft.
Gross Area
829sq.ft.
Buy $4,207 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 29/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,280
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
20 Wah Ming Road