Sold
Cheong Shing Court Cheong Yun House (block D)FLOOR 23FLAT 7
Registration Number:07081500650053
|Transaction Date:11/08/2007
PRN:B7593417
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

BenCheung張漢榮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556231)
Sold

1/4
PRICE
$1.04 M
Saleable Area
650sq.ft.
Buy $1,597 /sq.ft.
Gross Area
829sq.ft.
Buy $1,252 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 11/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,280
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
20 Wah Ming Road