Sold
Cheong Yiu Mansion (building)FLOOR 21FLAT A
Registration Number:01334861
|Transaction Date:03/02/2000
PRN:B7014474
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/1
PRICE
$990 K
Saleable Area
461sq.ft.
Buy $2,149 /sq.ft.
Gross Area
726sq.ft.
Buy $1,364 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 03/02/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toTsuen WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
167-173 Castle Peak Road Tsuen Wan