Sold
Cheong Yiu Mansion (building)FLOOR 15FLAT C
Registration Number:01199789
|Transaction Date:16/03/1998
PRN:B7014520
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/1
PRICE
$1.88 M
Saleable Area
461sq.ft.
Buy $4,081 /sq.ft.
Gross Area
610sq.ft.
Buy $3,082 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 16/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toTsuen WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
167-173 Castle Peak Road Tsuen Wan