Sold
Cheong Yiu Mansion (building)FLOOR 18FLAT C
Registration Number:01270387
|Transaction Date:26/01/1999
PRN:B4333354
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$1.62 M
Saleable Area
461sq.ft.
Buy $3,516 /sq.ft.
Gross Area
546sq.ft.
Buy $2,967 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 26/01/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toTsuen WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
167-173 Castle Peak Road Tsuen Wan