Sold
Wealthy Garden Cheong Wah CourtFLOOR 14FLAT D
Registration Number:21032400660078
|Transaction Date:12/03/2021
PRN:A8193553
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
Sold

1/1
PRICE
$5.15 M
Saleable Area
318sq.ft.
Buy $16,219 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $12,262 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 12/03/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09-1985-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
528
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
46 Tsuen Wah Street