Sold
Cheong Wah Building Block BFLOOR 16FLAT B6
Registration Number:22121600880406
|Transaction Date:02/12/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$3.33 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $9,698 /sq.ft.
Gross Area
440sq.ft.
Buy $7,568 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 02/12/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
193
Walking toTsuen WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Lo Tak Court